Kniha

Brisani_MAKETA1-prechod-K-
recenze

Pro koho kniha Břišani je?

Knížek pro dospělé na téma zdravých střev je mnoho, ale pro děti je tato první. Příběh je tedy určený hlavně rodičům a dětem a má sloužit jako takový malý průvodce při hledání toho, co našemu tělu (ale hlavně střevům) svědčí. Může být pro děti i rodiče odrazovým můstkem k tomu, aby společně uskutečnili změny např. ve vaření, ke kterým se jinak dopracováváme ztěžka.

Knížka je ideální pro společné předčítání (testováno na dětech), ale je pravděpodobné, že se ke knížce dospěláci rádi vrátí, aby si ji v klidu přečetli víckrát a získali z ní pro sebe víc.

Ilustrace pomáhají hlavně dětem nejen v pochopení některých pochodů, ale slouží také jako barevné záložky při hledání jednotlivých pasáží.

Ukázka z knížky - str. 58 - 62

„Břišani jsou bezva knížka pro všechny rodiče. U nás doma jíme velmi zdravě. Naše děti nikdy nedostávají junk food ani sladkosti a ten starší si dokonce sám hlídá jídelníček ve školce. Když mají mít sladké jídlo, bere si domácí oběd s sebou. Zpětně vidím, že knížka jako Břišani by nám pomohla přejít na zdravou stravu mnohem rychleji, takže ji nelze než doporučit.“ — Robert Vlach

Chci si koupit knížku.

O čem kniha Břišani je?

Máma je v nemocnici a malý Tom doma hospodaří jen s tátou a bráškou. O víkendu k nim přijede na návštěvu maminčina sestra, teta Radka s dcerou Luckou. Trochu jim vypomáhá v domácnosti a při tom vypráví, jak se to vlastně má s jídlem a trávením, jak funguje tajemná říše v našem břiše.

Dozvíte se společně s Tomíkem a Luckou o tom, jak to, co jíme a kdy to jíme, ovlivňuje naše zdraví a pohodu.

Jakou roli v tom hrají Břišani – breberky sídlící v našich střevech? Jak si udržet ty prospěšné a nekrmit moc ty jiné? Proč je dobré jíst vlákninu, jak je to s masem, mlékem, zeleninou a se sladkostmi?

Formou hravého příběhu se dozvíte mnoho zajímavých souvislostí o tzv. mikrobiotě – obyvatelstvu našich střev, které má podle nejnovějších výzkumů ohromný vliv na naše zdraví a imunitu, ale i duševní pohodu.

Kamínky

kaminky brisani

Ráda maluju na kdeco. I na oblázky. A zalíbila se mi myšlenka, že takový Břišan-kamínek v šuplíku s dobrotami třeba někomu pomůže, aby nekvalitní pochutiny nahradil kvalitní čokoládou, nebo že by třeba dokonce přiměl mlsouna, aby si raději šel vzít nějaké ovoce/zeleninu. Jestli to chcete zkusit, můžete si jeden takový kamínek přiobjednat ke knížce v e-shopu Vedlesebe.cz. Kamínek tak podpoří něčí vůli a zároveň i užitečný projekt pro chráněné dílny.